O kurzu

Těhotná a v klidu je unikátní předporodní kurz jedné z nejzkušenějších porodních asistentek v Čechách, Ivany Königsmarkové. Ivana Vám společně se svými hosty odpoví na vaše otázky spojené s těhotenstvím, porodem a šestinedělím. Kurz je složen z 16 videí na následující témata:

Jsem těhotná!

První část kurzu - Jsem těhotná!  Vás provede od prvního okamžiku, kdy zjistíte, že jste těhotná, až po výběr porodnice. V tomto období oceníte věcné informace, praktické rady a tipy, které vás zorientují v nové životní situaci. Uvidíte, že Ivana a její hosté jsou tu pro Vás, aby Vám zodpověděli otázky a pomohli při řešení situací, které vyvstávají v souvislosti s výživou, pohybem, vývojem miminka v bříšku, různými vyšetřeními a nakonec i otázkou: Kde já budu rodit?

“Nejlepší příprava na porod je těšit se.”

Vaši průvodci
Jste těhotná? Gratulujeme! Běžet hned k doktorovi, nebo do lékárny pro těhotenský test? Než se v tom všem zorientujete, v tomto díle zjistíte, se kterými lidmi - odborníky se budete během těhotenství, porodu i po něm, setkávat a na koho se můžete obrátit. A kdo je vlastně porodní asistentka?  V tomto videu se seznámíte s Ivanou Königsmarkovou a Kristinou Neubertovou Zemánkovou. Jste zvědaví? Tak vzhůru do toho!
Jak dítě roste
Po zhlédnutí tohoto videa budete rozumět těm různým dělením na trimestry, měsíce i týdny. Dovíte se, co ženy obvykle prožívají a cítí v těhotenství. Jak se vyvíjí miminko, kdy můžete pocítit jeho první pohyby? Tímto dílem Vás provede Ivana s Kristinou.
Vyšetření v těhotenství a životospráva
V těhotenství můžete podstoupit celou řadu vyšetření. Jaká? Komu se svěříte do péče a máte vůbec na výběr? Jaké indikátory se běžně v těhotenství sledují a co z nich lze vyčíst? Čím a jak můžete přispět ke své dobré kondici? Je toho spousta, čím už v těhotenství můžete pozitivně ovlivňovat miminko i průběh blížícího se porodu.
Kam do porodnice?
Ivana Vám poradí, jak vybrat porodnici. Dovíte se, co si máte připravit s sebou do porodnice a neunikne Vám ani podrobný návod jak vybrat tu správnou podprsenku. A na co se má připravit partner, pokud se rozhodnete ho vzít s sebou? Od toho tu je Martin Jára!

Miminko přichází na svět

Nikdo neví, kdy a jak porod začne, jak dlouho potrvá a jaká poloha Vám při porodu bude vyhovovat. Stejně jako nelze odhadnout v životě spoustu jiných věcí. V těchto dílech se již soustřeďme hlavně na to, abyste si pro svůj porod  připravila ty nejlepší možné podmínky.

  • Chcete, aby u Vašeho porodu byla porodní asistentka?
  • Jak napíšete porodní plán?

To vše a mnohem více se dovíte v těchto dílech.

“Ženy umí rodit a děti se umí narodit. Potřebují k tomu bezpečné prostředí a podmínky, které nakonec umožní našemu tělu i dítěti pracovat tak, aby porod probíhal dobře.“

Vaše práva i přání
Porodní plán - jak a kdy ho napsat? Co má obsahovat? Co Vám může být vodítkem? Jak s porodním plánem naložit? Po zhlédnutí tohoto dílu budete přesně vědět jak na to! Díky Kristině se dovíte něco o zákonech, o které se při porodu můžete opřít.
Muž u porodu
Různé situace - různí muži. Porod je situace, kterou muži neznají. To, že muži nepláčou, je mýtus, který v porodnici často padá. Jak být dobrým podporovatelem ženy? Toto je téma pro Martina Járu!
Průběh porodu
Nedá se dopředu odhadnout, kdy porod začne. Jak to poznáte? Jak dlouho porod trvá? Konečně se setkáte s porodní asistentkou Marií Vnoučkovou, která Vás spolu s Ivanou pečlivě seznámí s tím, co vás u porodu čeká.
Jak si poradit s bolestí?
Práce s pozorností, hlasové techniky, relaxace, vizualizace, praktické ukázky poloh a masáží. Fantazii se meze nekladou! Co bude dělat dobře Vám, bude dobré i pro dítě a porod. Jsou i léky, které bolest při porodu tlumí. Ty si vezme na mušku Ivana.
Zásahy do porodu
S jakými zásahy a úkony se během porodu můžete setkat? Chceme, abyste se mohla kompetentně rozhodovat o možném zásahu do vašeho porodu. A pokud Vám informace chybí, ptejte se!
Porod doma
Žena má mít možnost rodit tam, kde se cítí bezpečně. Cítíte se bezpečně v porodnici? Roďte v porodnici! Cílem této kapitoly je otevřít často diskutované téma domácího porodu.
Komplikace při porodu
Pokud dojde ke komplikacím, existují způsoby a postupy, které mohou zachránit život dítěte nebo matky. Projdeme společně touto kapitolou tak, aby strach z neznámého pominul a Vy i Váš partner jste měli všechny potřebné informace.

Šestinedělí

Miminko je na světě! Pro něj i pro Vás jeho narozením začíná období vítání, zamilovávání se a objevování. Může to být nejkrásnější období ve Vašem životě. Zároveň je vše nové, Vaše hormony vytváří nejrůznější koktejly. Na cestu, kterou se vydáváte, Vás vybaví zkušené porodní asistentky i lékař praktickými radami a důležitými informacemi. Co je to bonding a jak si ho zajistit? Co když se vyskytne komplikace? Jak pečovat o miminko, jak ho kojit, nosit, přebalovat, koupat? Odpovíme na všechny Vaše otázky. Budeme se zabývat potřebami dítěte, ale také Vašimi potřebami, protože vždycky platí, že spokojená máma = spokojené miminko.

"Miminko dobře vykoupaný, dobře namasírovaný a dobře nakojený, dobře spí…”

Šestinedělí a já
Jak zvládnout šestinedělí? Jak se starat o své tělo i psychiku? Věděli jste, že milování může být po porodu dokonce i lepší než před tím? Jak to ovlivní vaše partnerství? Kristina bude mít v tomto díle napilno, aby na všechny tyto otázky odpověděla.
Bonding
Zlatá hodinka - první a jedna z nejdůležitějších chvil s Vaším dítětem. Jaké jsou ideální podmínky pro bonding, jak si je zajistit a kdo zastoupí maminku, když nemůže?
Miminko po porodu
Proč je někdy miminko po porodu modré a co je to Apgar skóre? Pan doktor Kozák Vás odborně, ale lidskou řečí provede odbornými termíny a připraví Vás na situace, kdy už budete rozhodovat za dva. Ivana připomene, že rodiče i děti mají právo být spolu. Péče a kontakt – v tom bychom měli ženu po porodu podporovat stůj co stůj.
Péče o dítě
Miminko dobře vykoupané, dobře namasírované a dobře nakojené, dobře spí! Zní to jednoduše!? Marie Vám řekne, jak dítě mýt, nosit, přebalovat. Spolu s malou Adélkou a její maminkou Vám to ukáží.
Kojení
Jaké jsou výhody kojení a jak se vypořádat s těžkostmi na začátku? Jak podporovat kojení? Jak dlouho kojit, jak často? Tento díl určitě oceníte (i když teď ještě možná netušíte, jak moc). Ivana s Marií pro Vás připravily díl plný cenných rad a doporučení.

+ Bonus

První pomoc novorozenci
Miminka vypadají tak křehce. K vašemu klidu si dopomůžete tím, když si nastudujete tento díl. Pan doktor Kozák Vás naučí jak poskytnout pomoc novorozenci nebo kojenci. Není to žádná věda a Vy už víte, jak na to!
Pod každým videem naleznete odkazy a dokumenty, ve kterých najdete ještě podrobnější informace k danému tématu. A pokud přesto máte obavy, nebo si s něčím nebudete vědět rady, rádi Vám odpovíme v diskusi. Naším cílem je, abyste měli možnost svobodně, informovaně a v klidu rozhodovat o sobě i svém dítěti. Tak budete moci zvolit tu nejvhodnější péči v těhotenství, při porodu i v šestinedělí. Věříme, že porod je jedinečnou a krásnou událostí v životě ženy, muže i miminka a že je dobré se na něj připravit. Náš kurz vznikl proto, abyste mohla být těhotná a v klidu:)

Cena on-line kurzu

1790 Kč

Cena on-line kurzu       1790 Kč

za 16 lekcí a bonusové video První pomoc novorozenci

16 dílů kurzu a bonus - první pomoc novorozenci

přístup do online poradny

100% garance vrácení peněz

neomezený přístup

do Vánoc těhotenská jóga zdarma

Vánoční akce

Těhotenská jóga ke kurzu
Těhotná a v klidu je zdarma