Průvodci

Průvodci

Ivana Königsmarková

Ivana Königsmarková

Za více než čtyřicetiletou praxi pomohla na svět tisícům dětí. Je jednou z nejzkušenějších porodních asistentek v ČR. Zástupy žen, které k ní chodily do poradny nebo na předporodní kurzy, jí vděčí za klidné těhotenství, za porod jako životní zážitek, za uvědomění si vlastní ženské síly. Ve své práci porodní asistentky je klidná, ochotná a zkušená. V prosazování toho, o čem si myslí, že je správné a potřebné, je nezastavitelná a urputná. Svůj profesní život zasvětila tomu, aby se v ČR ženám a jejich dětem rodilo lépe. Několik let vede v Praze oblíbené kurzy předporodní přípravy. Je prezidentkou Unie porodních asistentek. Působí v A centru v Praze.

Říká: “Nejdůležitější ze všeho je trpělivost a respekt k tomu úžasnému procesu, jakým je zrození.

Motto: “Ženy umějí rodit a děti se umí narodit”

Marie Vnoučková

Marie Vnoučková, zkušená porodní asistentka a lektorka. Byla u zrodu H.A.M. (Hnutí za aktivní mateřství) a České asociace dul. Téměř 20 let se věnuje vzdělávání odborné veřejnosti i rodičů v oblasti přirozených porodů.  Při své práci vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace “Podpora normálního porodu”. Má poradnu pro těhotné ženy a doprovází u porodů. Spolupracuje s Rodinným centrem Slunečnice v Berouně a s A centrem v Praze. Je viceprezidentkou Unie porodních asistentek.

Říká: “Dítě i matka jsou po porodu velice vnímaví jeden k druhému. Vzájemně "naskenují" nejen svůj obraz, ale i vůni, hlas. Dotykem vytvářejí pevné pouto. To je opravdu moment, který je v našem životě jedinečný.”

Motto: “Ženy rodí tak, jak žijí.”

Kristina Neubertová Zemánková

Porodní asistentka a psycholožka. Už od dětství ji fascinovalo to, jak přicházejí děti na svět. Je zvídavá, ve své práci zapálená a nadšená. Vystudovala bakalářské studium porodní asistence a magisterské studium psychologie. Zajímá se o nové směry ve svém oboru a také o psychosomatiku. Je zastánkyní normálního, přirozeného porodu. Velkou sílu pro svou práci čerpá z vlastní zkušenosti dvou krásných porodů. Inspiruje se ráda v zahraničí, kde respektující a partnerský přístup k ženě a jejímu dítěti funguje jako běžný standard porodní péče. Od roku 2012 pečuje o ženy jako registrovaná porodní asistentka. Je členkou Unie porodních asistentek.  Vyzařuje z ní nadšení a radost, přitom i klid a laskavost…

Říká: “ Ke svým klientkám přistupuji jako ke svobodným bytostem. Každá má svůj specifický příběh, své vidění světa a své potřeby. A to vše je potřeba respektovat. Každý porod je nový příběh. Nabízím ženám své odborné znalosti a zkušenosti a ony si vybírají.”

“Pro bezpečný porod je nutné, aby se žena cítila dobře.”

Martin Jára

Psycholog a psychoterapeut s 20letou praxí. Ředitel organizace Liga otevřených mužů, organizace, která podporuje muže k osobnímu rozvoji, k rozvíjení mužských kompetencí, jakými jsou i rodičovství a partnerství. Spoluzakladatel Institutu pro Gestalt terapii. Ředitel a lektor Institutu pro skupinovou terapii. Zkušený lektor a publicista zaměřený na mužskou otázku. Manžel a otec 5 dětí.

Kontakt: http://www.martinjara.cz

MUDr. Václav Kozák

Lékař, neonatolog, primář dětského a novorozeneckého oddělení v Roudnici nad Labem. Buduje na svém pracovišti místo přátelské k rodině i k dětem a zastává individuální a lidský přístup ke svým pacientům.

 “Chci, aby ženy vzpomínaly na čas v porodnici v dobrém.“

Romana Rashmidevi, Mgr.

Je certifikovanou lektorkou jógy, dulou s akreditací­ II. stupně a laktační­ poradkyní­. Také knižní­ překladatelkou, redaktorkou a matkou dvou dcer. Přitahuje ji práce s nitrem. I proto se jóga stala její životní cestou. Vede kurzy jógy pro těhotné ženy v centru Jógy v denním životě Praha, semináře na téma těhotenství, porod a rané mateřství i cvičení pro matky po porodu.

Říká: “Cvičení jógy v těhotenství učí ženu uvolnit se a zůstat uvolněná v jakékoliv situaci. Tuto dovednost může žena velmi dobře využít při porodu.”

Motto:“Jóga jako cesta ke světlu…?”

Náš příběh

Jmenuji se Žofie Látalová a spolu s manželem Janem Látalem, režisérem dokumentárních filmů, jsme tvůrci a realizátory tohoto kurzu.
Před třemi lety jsem byla poprvé těhotná. Měla jsem v hlavě spoustu otázek, domněnek i obav. Neměla jsem čas studovat vše v knihách a na internetu jsem narážela na tolik protichůdných informací, že jsem z toho nebyla vůbec moudrá. Po pár rozhovorech s lidmi, kteří prošli Ivaniným předporodním  kurzem v pražském A centru, mi začínalo být jasné, že je to přesně to, co potřebuji: informace, dlouholeté zkušenosti, profesionalita a přitom důvěra v ženu i v porod jako přirozený proces, který ideálně probíhá bez lékařských zákroků a medikace.

Kurz byl obsazený. Jen díky náhodě se nám s manželem nakonec podařilo do něj přihlásit. Z kurzu jsem si odnášela informace, sebedůvěru, radost i odhodlání. Měla jsem dobrý pocit, že pro přípravu na porod dělám to nejlepší. Můj muž se na každý kurz těšil a já jsem měla radost, že v tom jsme spolu. Po absolvování kurzu jsme se rozhodli, že stejnou možnost by měly mít všechny nastávající maminky i otcové, kteří se na kurz už nevešli, včetně těch, kteří se o to ani nepokusili, protože nebydlí v Praze či nemají dost času v určených hodinách. Na poslední hodině kurzu jsme šli za Ivanou a ta souhlasila. A tak jsme začali.

Trvalo to celé tři roky a bylo to doprovázené nezbytnými porodními bolestmi. Kurz jsme dělali po večerech během výchovy naší první dcery. Teď čekáme dalšího potomka a na svět přivádíme i náš kurz. Věříme, že se Vám bude líbit.

Cena on-line kurzu

1790 Kč

Cena on-line kurzu       1790 Kč

za 16 lekcí a bonusové video První pomoc novorozenci

16 dílů kurzu a bonus - první pomoc novorozenci

přístup do online poradny

100% garance vrácení peněz

neomezený přístup

do Vánoc těhotenská jóga zdarma

Těhotenská jóga spolu s kurzem
Těhotná a v klidu za zvýhodněnou cenu.